Списание за дизајн
Списание за дизајн
Таванската Ламба

Mobius

Таванската Ламба М-ламба во форма на Mobius бендот се чини дека е апстрактно тело што лета над вашата глава. Светилниците направени со рака и секоја форма имаат малку разлика едни од други. Светилката се состои од неколку слоеви на свиткана иверица, потоа полирана и покриена со фурнир од орев и лак, давајќи топло расположение на вашето место. Дизајнерот се обиде да најде баланс помеѓу едноставните форми и емоционалниот дизајн. Паметната форма на лента Мобиус која секогаш изгледа различно од различен агол на гледање. Тенката лента на светлина ја нагласува оваа апстрактна линија и ја комплетира сликата.

Име на проектот : Mobius, Име на дизајнерите : Anastassiya Koktysheva, Име на клиентот : Filo by Anastassiya Leonova.

Mobius Таванската Ламба

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.