Списание за дизајн
Списание за дизајн
Флаер

Angry Mailer

Флаер Посетете турнеја од 360 степени на вашата следна куќа, веднаш од флаер за домашни списоци. Сега можете да го видите со Лутиот виртуелен реалитет „The Angry Mailer“ (ТАМ) од Miemode. Лутиот мејлер е прв од ваков вид, ултра-пренослив и еколошки гледач на виртуелна реалност (vr) гледач кој се испраќа како испраќач, се менува во кукла за хартија од поп-арт и се преклопува во прегледувач на варијанти. Во оваа серија 360 отворени куќи, потенцијалните купувачи можат да патуваат низ домашни патувања од 360 степени од своите паметни телефони со претворање на флаер за домашна листа во прегледувач. Претворете ја вашата 2Д реклама во 3D реалност со TAM: 360 Open House.

Име на проектот : Angry Mailer, Име на дизајнерите : Ginger Kong, Име на клиентот : Miemode, LLC.

Angry Mailer Флаер

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.