Списание за дизајн
Списание за дизајн
Другар Светилка

Diva

Другар Светилка Дизајнерот на овој приврзок беше инспириран од модерната статутарска, природна појава и современата архитектура. Обликот на ламбата е дефиниран од анодизираните алуминиумски столбови кои се прецизно распоредени во 3Д отпечатен прстен, создавајќи совршен баланс. Белата стаклена сенка во средина се хармонизира со столбовите и му додава на неговиот софистициран изглед.

Име на проектот : Diva, Име на дизајнерите : Daniel Mato, Име на клиентот : Loomiosa Ltd..

Diva Другар Светилка

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.