Списание за дизајн
Списание за дизајн
Стаклена Вазна

Jungle

Стаклена Вазна Инспирирано од природата, премисата на колекцијата на стакло џунгла е да создаде предмети што ја добиваат својата вредност од квалитетот, дизајнот и материјалот. Едноставните форми ја рефлектираат спокојството на медиумот, истовремено се и бестежински и силни. Вазовите се издувани со уста и се обликуваат со рака, потпишани и нумерирани. Ритамот на процесот на правење стакло гарантира дека секој предмет во колекцијата Jунгла има уникатна игра во боја што го имитира движењето на брановите.

Име на проектот : Jungle, Име на дизајнерите : Sini Majuri, Име на клиентот : Sini Majuri.

Jungle Стаклена Вазна

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.