Списание за дизајн
Списание за дизајн
Уметнички Накит

Phaino

Уметнички Накит Фаино е 3Д колекција на накит со комбинација на уметност и технологија. Се состои од обетки и приврзоци. Секое парче е 3Д рекреација на минималистичко концептуално уметничко дело на Зои Рупакија, кое ја открива длабочината на човечката интеракција, чувства и идеи. Од секој уметнички дела е извлечен 3Д модел и 3Д принтер го произведува накитот во 14K злато, розово злато или месинг од родиум. Дизајните на накит ја задржуваат уметничката вредност и естетиката на минимализмот и стануваат парчиња што им откриваат на луѓето значење, како што значи името Фаино.

Име на проектот : Phaino, Име на дизајнерите : Zoi Roupakia, Име на клиентот : Zoi Roupakia.

Phaino Уметнички Накит

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.