Списание за дизајн
Списание за дизајн
Светилникот

vanory Estelle

Светилникот Естел комбинира класичен дизајн во форма на цилиндрично, рачно изработено стаклено куќиште со иновативна технологија за осветлување што создава тродимензионални светлосни ефекти на текстилниот абажур. Намерно дизајниран да ги претвори расположенијата за осветлување во емотивно искуство, Естел нуди бесконечна разновидност на статични и динамични расположенија кои произведуваат секакви бои и транзиции, контролирани преку панел на допир на светилката или апликација за паметен телефон.

Име на проектот : vanory Estelle, Име на дизајнерите : Chris Herbold, Име на клиентот : vanory.

vanory Estelle Светилникот

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.