Списание за дизајн
Списание за дизајн
Коњски Павилјон

Oat Wreath

Коњски Павилјон Коњскиот павилјон е дел од новосоздадениот центар за коњи. Објектот се наоѓа на културното наследство и е заштитен со културно подрачје на историскиот ансамбл на изложбата. Главниот архитектонски концепт е исклучување на масивни capitalидови на капиталот во корист на транспарентни елементи од дрвени чипка. Главниот мотив на украсувањето на фасадите е стилизирана ритмичка шема во форма на пченица уши или овес. Тенките метални столбови скоро незабележливо ги поддржуваат светлосните зраци на залепениот дрвен покрив, кои се кренаа, со завршување во форма на стилизирана силуета на главата на коњот.

Име на проектот : Oat Wreath, Име на дизајнерите : Polina Nozdracheva, Име на клиентот : ALPN Ltd./Architectural laboratory of Polina Nozdracheva Ltd..

Oat Wreath Коњски Павилјон

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.