Списание за дизајн
Списание за дизајн
Помошната Алатка За Раст На Растенијата За Искачување

Roller Planter

Помошната Алатка За Раст На Растенијата За Искачување После неколку години набудување и утврдено дека растението за искачување расте како губење на работната сила и може да предизвика оштетување на земјоделските култури. И со цел да се справиме со овој проблем. Пластерот за растечки растенија со употреба на едноставен механички принцип што му помага полесно на управувањето на земјоделците за нивна искачување. Покрај тоа, растенијата за одгледување растенија одземаат ниски цени на материјалот и повторно употребуваат дизајн со цел да им помогнат на потребните луѓе и пријателски за животната средина.

Име на проектот : Roller Planter, Име на дизајнерите : Tse-Fang Lai, Име на клиентот : TAIWAN TUNG SANG CHING LTD..

Roller Planter Помошната Алатка За Раст На Растенијата За Искачување

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.