Списание за дизајн
Списание за дизајн
Количка За Шампањ

BOQ

Количка За Шампањ BOQ е количка за мраз за капење за сервирање на шампањ на приемите. Изработено е од дрво, метал, смола и стакло. Кружната симетрија организира предмети и материјали како составен дел на дизајнот. Стандардните флејти се чуваат во корола, глава надолу, под бела смола за смола, заштитена од прашина и удари. Составот, скоро цветен, ги поканува гостите да формираат круг за да го вкусат скапоцениот пијалок. Но, пред сè, тоа е ефикасен фазен додаток за келнерот.

Име на проектот : BOQ, Име на дизајнерите : Patrick Sarran, Име на клиентот : QUISO SARL.

BOQ Количка За Шампањ

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.