Списание за дизајн
Списание за дизајн
Нивоа Количка

Kali

Нивоа Количка Оваа количка за чекори е еден од елементите на дизајнерската серија К за брендот QUISO. Направено е од убаво стокмено цврсто дрво. Неговиот цврст и широк дизајн го прави идеален за сервирање алкохол на масата во рестораните. За безбедност и елеганција на услугата, чашите се суспендираат од перница, шишињата се имобилизираат со не-лизгачки слој, индустриските тркала имаат мазно и тивко тркалање.

Име на проектот : Kali, Име на дизајнерите : Patrick Sarran, Име на клиентот : QUISO.

Kali Нивоа Количка

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.