Списание за дизајн
Списание за дизајн
Табела

Chiglia

Табела Чиглија е скулпторска маса чии форми потсетуваат на оние на брод, но тие исто така го претставуваат и срцето на целиот проект. Концептот е изучуван врз основа на модуларен развој почнувајќи од основниот модел што е предлог овде. Линеарноста на зракот на доветајлот во комбинација со можноста пршлените да се лизгаат слободно по неа, да гарантираат стабилност на табелата, да овозможат да се развие во должина. Овие карактеристики го прават тоа лесно прилагодливо за околината за дестинација. Willе биде доволно да се зголеми бројот на пршлените и должината на зракот за да се добијат посакуваните димензии.

Име на проектот : Chiglia, Име на дизајнерите : Giuliano Ricciardi, Име на клиентот : d-Lab studio di Giuliano Ricciardi.

Chiglia Табела

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.