Списание за дизајн
Списание за дизајн
Пакет Ориз

Songhua River

Пакет Ориз Songhua River Rice, е врвен ориз производ под SOURCEAGE Food Group. Како што се приближува традиционалниот кинески фестивал - Пролетниот фестивал, тие дизајнираат преку прекрасно спакуван оризовен производ како подароци на клиенти на подароците на Пролетниот фестивал, така што целокупниот дизајн треба да ја повтори празничната атмосфера на Пролетниот фестивал, истакнувајќи ги традиционалните кинески културни елементи и сомнително добро значење.

Име на проектот : Songhua River, Име на дизајнерите : 33 and Branding, Име на клиентот : SOURCEAGE.

Songhua River Пакет Ориз

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.