Списание за дизајн
Списание за дизајн
Лустерот

Lory Duck

Лустерот Патката Лори е дизајнирана како систем за суспензија составен од модули изработени од месинг и епоксидна стакло, секоја личи на патка што се лизга без напор низ ладни води. Модулите исто така нудат прилагодливост; со допир, секој може да се прилагоди за да се соочи со која било насока и да виси на која било висина. Основната форма на ламбата се роди релативно брзо. Сепак, потребни беа месеци на истражување и развој со безброј прототипи за да се создаде нејзината совршена рамнотежа и најдобриот изглед од сите можни агли.

Име на проектот : Lory Duck, Име на дизајнерите : Calaras Serghei, Име на клиентот : Siero Carandash brand.

Lory Duck Лустерот

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.