Списание за дизајн
Списание за дизајн
Колекцијата На Накит

Ataraxia

Колекцијата На Накит Во комбинација со модата и напредната технологија, проектот има за цел да создаде парчиња накит што можат да ги направат старите готски елементи во нов стил, разговарајќи за потенцијалот на традиционалното во современиот контекст. Со интересот за начинот на кој готската вибрира влијае врз публиката, проектот се обидува да предизвика уникатно индивидуално искуство преку разиграна интеракција, истражувајќи ја врската помеѓу дизајнот и носителите. Синтетичките скапоцени камења, како понизок еко-отпечаток материјал, беа исечени на невообичаено рамни површини за да ги фрлат своите бои на кожата за да ја зајакнат интеракцијата.

Име на проектот : Ataraxia, Име на дизајнерите : Yilan Liu, Име на клиентот : Yilan Jewelry.

Ataraxia Колекцијата На Накит

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.