Списание за дизајн
Списание за дизајн
Паметен Арома Дифузор

Theunique

Паметен Арома Дифузор Агарвуд е ретка и скапа. Неговата арома може да се добие само од горење или вадење, што се користи во затворен простор и е овозможено од малку корисници. За да се надминат овие ограничувања, паметниот дифузор со арома и природните рачно изработени таблети агарвуд се создаваат по 3-годишни напори со над 60 дизајни, 10 прототипови и 200 експерименти. Демонстрира нов можен деловен модел и користејќи контекст за индустријата за аграрво. Корисниците можат едноставно да вметнат дифузор во внатрешноста на автомобил, да го прилагодат времето, густината и разновидноста на арома со леснотија и да уживаат во потопната ароматерапија каде и да одат и кога и да возат.

Име на проектот : Theunique, Име на дизајнерите : Dr. MICKEY MENGTING Zhang, Име на клиентот : THEUNIQUE.

Theunique Паметен Арома Дифузор

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.