Списание за дизајн
Списание за дизајн
Безбедносен Уред

G2 Face Recognition

Безбедносен Уред високиот квалитет на материјалите и едноставноста на дизајнот го прават овој безбедносен уред за препознавање лице да биде фенси, стилски и стабилен. Напредна технологија внатре за да ја направи една од најбрзите во светот и многу прецизна, никој не може да го измами својот алгоритам. Производот за докажување на вода со атмосфера доведе светло на задната страна за да создаде амбиентално расположение дури и во најстудената канцеларија. Компактната големина го прави погодно скоро насекаде, а формата овозможува да се постави хоризонтално или вертикално.

Име на проектот : G2 Face Recognition, Име на дизајнерите : Nicola Zanetti, Име на клиентот : T&D technology Shanghai co Ltd.

G2 Face Recognition Безбедносен Уред

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.