Списание за дизајн
Списание за дизајн
Комплет Подароци За Вкусен Храна

Saintly Flavours

Комплет Подароци За Вкусен Храна Saintly Flavors е вкусен подарок за храна, кој ги таргетира потрошувачите на продавниците со високи производи. Следејќи го трендот во кој храната и јадење станаа модерни, инспирацијата за проектот доаѓа од модната тема на Католизмот за 2018 година Мет Гала. Ereереми Бонгу Канг се обиде да создаде изглед што ги привлекува очите на потрошувачите од продавници со високи производи, користејќи го украсениот и традиционален стил на илустрација на илустрациите за да ја претставува богатата традиција на уметност и висококвалитетната храна во католичките манастири.

Име на проектот : Saintly Flavours, Име на дизајнерите : Bonggu (Jeremy) Kang, Име на клиентот : Jeremy Bonggu Kang.

Saintly Flavours Комплет Подароци За Вкусен Храна

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.