Списание за дизајн
Списание за дизајн
Инвалидска Количка

Ancer Dynamic

Инвалидска Количка Анцер, креветскиот столб што спречува инвалидска количка, се фокусира не само на флуидноста на неговите движења, туку и на удобноста на пациентот, особено на оние што ја користат подолг временски период. Иновативниот дизајн заедно со динамичното воздушно перниче вградено во перничето на седиштата и рачката што може да се ротира, го разликува од редовната инвалидска количка. Со многу вложени напори, дизајнот на инвалидската количка беше завршен и се покажа како да помогне во спречувањето на леглата. Решението и принципите на дизајнирање се засноваат на резултатите собрани од корисниците на инвалидска количка, што доведува до автентично корисничко искуство.

Име на проектот : Ancer Dynamic, Име на дизајнерите : Ran Zhou, Име на клиентот : Northeastern University.

Ancer Dynamic Инвалидска Количка

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.