Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мултифункционална Биро

Portable Lap Desk Installation No.1

Мултифункционална Биро Оваа преносна лаптоп инсталација бр.1 е дизајнирана да им обезбеди на корисниците простор за работа што е флексибилен, разноврсен, фокусиран и уреден. На бирото се состои исклучително решение за зачувување на wallидот, и може да се чува рамно на идот. Таблетата направена од бамбус е отстранлива од држачот на wallидот, што му овозможува на корисникот да го користи како биро скут на различни места дома. На бирото се состои и жлеб преку горниот дел, кој може да се користи како држач за телефон или таблет за да се подобри корисничкото искуство на производот.

Очила За Вода И Дух

Primeval Expressions

Очила За Вода И Дух Кристални чаши во облик на јајца со наведнат рез. Едноставна капка стаклена течност, природен леќа, заробена во бујни кристални очила кои радосно виткаат на нивната заобленост, додека ја одржуваат својата стабилност преку внимателно уредување на материјали. Нивното лулка создава опуштена и забавна атмосфера. Очилата одговараат дискретно на дланката кога се држат. Во симбиоза со меко дизајнирани, рачно изработени крајбрежни работи од орев или ксилит - античка граѓа. Дополнети со фиоки во форма на елипса за три или десет чаши и послужавник за храна за прсти. Пепелниците се ротираат поради нивната мазна елипсовидна форма.

Стол

Tulpi-seat

Стол Tulpi-дизајнот е холандско дизајн студио со талент за необичен, оригинален и разигран дизајн за внатрешни и надворешни средини, со главен фокус на јавниот дизајн. Марко Мандерс го постигна меѓународното признание со своето место на Тулпи. Внимателното седиште на толпи, ќе додаде боја на секое опкружување. Таа е идеална комбинација на дизајн, ергономија и одржливост со огромен забавен фактор! Седиштето на Tulpi автоматски се склопува кога неговиот патник станува, гарантирајќи чисто и суво седиште за следниот корисник! Со ротација на 360 степени, седиштето на Tulpi ви овозможува да изберете свој поглед!

Урбано Осветлување

Herno

Урбано Осветлување Предизвик на овој проект е да се дизајнира урбано осветлување во склад со околината на Техеран и да се повикува на граѓаните. Оваа светлина беше инспирирана од Кулата Азади: главниот симбол на Техеран. Овој производ е дизајниран да ја осветли околината и луѓето со топла емисија на светлина и да создадат пријателска атмосфера со различни бои.

Безжични Звучници

FiPo

Безжични Звучници FiPo (скратена форма на „Огнена моќност“) со својот дизајн кој привлекува очигледно се однесува на длабоко навлегување на звукот во клетките на коските како инспирација за дизајн. Целта е да се произведе висока моќност и квалитетен звук во телесната коска и клетките од неа. Ова му овозможува на корисникот да го поврзе звучникот со мобилен телефон, лаптоп, таблети и други уреди преку Bluetooth. Аголот на поставување на звучникот е дизајниран во однос на ергономските стандарди. Покрај тоа, звучникот е способен да се одвои од стаклената основа, што му овозможува на корисникот да го наполни.

Осветлување На Велосипед

Safira Griplight

Осветлување На Велосипед SAFIRA е инспирирана од намерата да реши неуредна галантерија на лентата за современи велосипедисти. Интегрирајќи ја предната ламба и индикаторот за насока во дизајнот на зафатот, брилијантно, ја постигнуваат целта. Исто така, користењето на просторот на шуплива рачка како батерија кабината го максимизира капацитетот на електрична енергија. Поради комбинацијата на зафат, светло за велосипед, индикатор за насока и кабина за батерии на рачката, SAFIRA станува најкомпактниот и релевантен моќен систем за осветлување на велосипед.