Списание за дизајн
Списание за дизајн
Маса За Кафе На Отворено

Growing Table

Маса За Кафе На Отворено Табелата за растење е направена од тврдо дрво од ореви, што ја рефлектира бојата на почвата и создава позадина што ги прави растенијата видливи. Целокупниот дизајн е пресек на динамично движење и статичко позиционирање. Табелата обезбедува простор каде растенијата можат да растат и да се гледаат на масата со цел да се создаде место за релаксација и интеракција со природата. Површината на таблетот ја шири светлината за да создаде функција на стаклена градина. Конечно, табелата е направена за лесно складирање; може да се сруши во кубоидите од 26 “x 26” x 4 ”.

Име на проектот : Growing Table, Име на дизајнерите : Nga Ying, Amy Sun, Име на клиентот : .

Growing Table Маса За Кафе На Отворено

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.