Списание за дизајн
Списание за дизајн
Дома И Канцелариски Мебел

Flying Table

Дома И Канцелариски Мебел Уникатен мебел, кој носи радост. Едноставно за производство. Дајте илузија на движењето. Ниту еден друг аналог за овие мебел. На прв поглед, може да се замисли дека табелата нема да застане и веднаш ќе се спушти, но, комбинирајќи ги трите главни детали: метална рамка, кабинет со фиоки и врвот на масата, конструкцијата стана стабилна и напорна. Оваа идеја може да се користи со кабинет, картон и други работи. Сите производи ќе донесат илузија за летање.

Име на проектот : Flying Table, Име на дизајнерите : Viktor Kovtun, Име на клиентот : Xo-Xo-L design.

Flying Table Дома И Канцелариски Мебел

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.