Списание за дизајн
Списание за дизајн
Шеќери

Two spoons of sugar

Шеќери Да се јаде чај или да пиете кафе не е само за калење еднаш жед. Тоа е церемонија на препуштање и споделување. Додавањето шеќер на кафе или чај би можело да биде лесно како што се сеќавате на римските броеви! Без разлика дали ви треба една лажица шеќер или две или три, само треба да одберете еден од трите броеви направени од шеќер и да го попувате во вашиот топло / ладен пијалок. Една акција и целта е решена. Без лажица, без мерење, станува толку едноставно.

Име на проектот : Two spoons of sugar, Име на дизајнерите : Stav Axenfeld, Име на клиентот : .

Two spoons of sugar Шеќери

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.