Списание за дизајн
Списание за дизајн
Опрема За Кујна

KITCHEN TRAIN

Опрема За Кујна Користењето различни стилови на кујнски инструменти создава неуредна околина за готвење во прилог на визуелно вознемирување. Ставајќи го накусо, се обидов да направам унифициран сет на овие популарни додатоци за кујни кои најчесто се користат во сите куќи. Овој дизајн беше чисто инспириран од креативноста. „Обединета форма“ и „Пријатен изглед“ се две од неговите карактеристики. Покрај тоа, тој ќе биде добредојден од пазарот заради иновативниот изглед. Ова ќе биде можност за производителот и клиентот 6 прибор да се купат во еден пакет.

Име на проектот : KITCHEN TRAIN, Име на дизајнерите : Ahmad Abedini, Име на клиентот : Iranian Industrial Designers Institute.

KITCHEN TRAIN Опрема За Кујна

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.