Списание за дизајн
Списание за дизајн
Накит

Poseidon

Накит Накитот што го дизајнирам ги изразува моите чувства. Ме претставува како уметник, дизајнер и исто така како личност. Предизвикот да се создаде Посејдон беше поставен во најтемните часови од мојот живот кога се чувствував исплашен, ранлив и имав потреба од заштита. Првенствено ја дизајнирав оваа колекција да се користи во самоодбрана. И покрај тоа што овој поим избледени во текот на овој проект, тој сè уште постои. Посејдон (богот на морето и „Земјата-Шајкер“, на земјотреси во грчката митологија) е мојата прва официјална колекција и е насочена кон силни жени, наменети да му дадам на носителот чувство на моќ и доверба.

Име на проектот : Poseidon, Име на дизајнерите : Samira Mazloom, Име на клиентот : samirajewellery.

Poseidon Накит

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.