Списание за дизајн
Списание за дизајн
Керамичка Плочка

elhamra

Керамичка Плочка Специјални линии Достоен за палатата Направена од инспирација на палатата Елхамма која е опишана како одраз на палатите од соништата во реалниот свет во приказната за 1001 ноќ, е еден од најдобро постигнатите примери создадени со дигитална технологија, појавувајќи се во 3 димензионални текстури во големини од 30 х 60 см со бои; тиркизна, светло тиркизна и бела боја. Земјините бои на Елхамра се придружени со украси во исти бои. Елхамра е единствен избор за создавање бањи кои потсетуваат на палати…

Име на проектот : elhamra, Име на дизајнерите : Bien Seramik Design Team, Име на клиентот : BİEN SERAMİK SAN.VE TİC.A.Ş..

elhamra Керамичка Плочка

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.