Списание за дизајн
Списание за дизајн
Кафе

Aix Arome Cafe

Кафе Кафето е местото каде посетителите го чувствуваат соживотот со океаните. Огромна структура во форма на јајца, поставена во средина на просторот, истовремено функционира како благајна и снабдување со кафе. Иконскиот изглед на штандот е инспириран од темно и досадно зрно кафе. Две големи отвори на горниот дел од двете страни на „големиот грав“ служат како добар извор на вентилација и природна светлина. Кафе обезбеди долга трпеза како куп октоподи и меурчиња заедно. Навидум, случајно висечки лустери личат на поглед на рибите на површината на водата, сјајните бранови апсорбираат пријатна сончева светлина од широкото бело небо.

Име на проектот : Aix Arome Cafe, Име на дизајнерите : Ajax Law, Име на клиентот : Aix Arome Coffee Co. Ltd..

Aix Arome Cafe Кафе

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.