Списание за дизајн
Списание за дизајн
Реновирањето

Apartment in Athens

Реновирањето Овој стан во приземје, сместен зад зрела бујна градина, беше комплетно олуден и претворен во оваа модерна средина. Со мерење на 85м.в., во станот се одликуваат современи архитектонски елементи, употреба на природни материјали (како што се травертин и дрво), смела сива боја спротивставена со бела, омекната од природна светлина и истакната со скриено и изложено LED осветлување, плус индустриски инспирирани елементи за дизајн. Централниот дел на домот е составен од закривен кујнски таван што започнува зад wallидниот кабинет и завршува како полица за книги.

Име на проектот : Apartment in Athens, Име на дизајнерите : Athanasia Leivaditou, Име на клиентот : Studio NL.

Apartment in Athens Реновирањето

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.