Списание за дизајн
Списание за дизајн
Бистро

Ubon

Бистро Убон е тајландски бистро лоциран во јадрото на градот Кувајт. Таа има поглед кон улицата Фахад Ал Салим, улица добро почитувана заради тоа што е трговија во деновите. Вселенската програма на овој бистро бара ефикасен дизајн за сите простории во кујната, складирањето и тоалетот; овозможување на пространа површина за јадење. За да се постигне ова, внатрешноста работи каде да се интегрираат со постојните структурни елементи на хармоничен начин.

Име на проектот : Ubon, Име на дизајнерите : Rashed Alfoudari, Име на клиентот : .

Ubon Бистро

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.