Списание за дизајн
Списание за дизајн
Паравант

Positive and Negative

Паравант Ова е производ кој служи како функција и убавина истовремено, зачинет со навестување за култура и корени. "Позитивниот и негативниот" паравант делува како прилагодлива и мобилна бариера за приватноста што не испакнува или нарушува простор. Исламскиот мотив дава ефект налик на чипка што е одземен и заменик-стих од материјалот Коријан / смола. Слично на јин јанг, секогаш има малку добро во лошо и секогаш малку лошо во доброто. Кога сонцето заоѓа „Позитивно и негативно“, тој навистина е неговиот сјаен момент и геометриските сенки ја насликаат просторијата.

Име на проектот : Positive and Negative , Име на дизајнерите : Mona Hussein Design House, Име на клиентот : .

Positive and Negative  Паравант

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.