Списание за дизајн
Списание за дизајн
Концепт На Корпоративна Архитектура

ajando Next Level C R M

Концепт На Корпоративна Архитектура Концепт на ајандо Лофт: Информациите се градежниот материјал на нашиот универзум. Направено е многу необично мансарда во пристаништето во Манхајм, Германија. Комплетниот тим на Ајандо ќе живее и ќе работи таму почнувајќи од јануари 2013 година. Архитектот Питер Стасек и канцеларијата на архитектурата во мансарда лоцирана во Карлсруе стојат зад концептот на корпоративна архитектура на мансарда. Инспириран е од квантната физика на Вилер, архитектурата на Јозеф М. Хофман и, се разбира, информатичката експертиза на ајандо: „Информацијата го прави целиот свет круг“. Текст на Илона Коглин слободен новинар

Име на проектот : ajando Next Level C R M, Име на дизајнерите : Peter Stasek, Име на клиентот : ajando Next Level CRM.

ajando Next Level C R M Концепт На Корпоративна Архитектура

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.