Списание за дизајн
Списание за дизајн
Лулка За Стол

WIRE

Лулка За Стол Со употреба на CNC-техниката за тркалање, WIRE е формирана од две парчиња алуминиумски цевки. И покрај тоа што е функционална столица, изгледа како жици да висат на рамна површина. Просторот за седење е скриен во цевките. Столот има уникатна структура со многу добра само-рамнотежа. Тоа е издржливо, стабилно и одржливо парче со ниска материјална цена и луксузен изглед. WIRE лесно се произведува. Исто така, малите материјали и отпорни на 'рѓа, го прават тоа добро за надворешно и внатрешно користење.

Име на проектот : WIRE, Име на дизајнерите : Hong Zhu, Име на клиентот : .

WIRE Лулка За Стол

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.