Списание за дизајн
Списание за дизајн
Градина

Tiger Glen Garden

Градина Градината „Тигар Глен“ е градина за размислување изградена во новото крило на музејот за уметност Johонсон. Инспирирана е од кинеска парабола, наречена „Три лазари на тигарот Глен“, во која тројца мажи ги надминуваат своите секташки разлики за да најдат единство на пријателство. Градината беше дизајнирана во строг стил наречен karesansui на јапонски во кој се создава слика на природата со аранжман на камења.

Име на проектот : Tiger Glen Garden, Име на дизајнерите : Marc Peter Keane, Име на клиентот : Johnson Museum of Art.

Tiger Glen Garden Градина

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.