Списание за дизајн
Списание за дизајн
Програмер За Тахограф

Optimo

Програмер За Тахограф Optimo е копнен производ со екран на допир за програмирање и калибрирање на сите дигитални тахографи, опремени со комерцијални возила. Фокусирајќи се на брзината и леснотијата на употреба, Оптимо комбинира безжична комуникација, податоци за апликација на производи и мноштво различни врски на сензорите во преносен уред за употреба во кабината на возилото и работилницата. Наменето за оптимална ергономија и флексибилно позиционирање, неговиот интерфејс управуван со задачи и иновативен хардвер драматично го подобрува искуството на корисникот и презема тахографско програмирање во иднина.

Име на проектот : Optimo, Име на дизајнерите : LA Design , Име на клиентот : Stoneridge.

Optimo Програмер За Тахограф

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.