Списание за дизајн
Списание за дизајн
Закачалка

Nobolu

Закачалка Дизајниран од Шин Асано со позадина во графички дизајн, Сен е колекција од 6 парчиња челичен мебел што претвора 2Д линии во 3Д форми. Секое парче, вклучително и „држач за закачалници на брегот“, е создадено со линии што го минимизираат вишокот за да ја искажат формата и функционалноста во голем број апликации, инспирирани од уникатни извори како што се традиционалниот јапонски занает и дезени. Штандот за закачалки Ноболу е инспириран од формите на јапонските хиероглифи. Дното е трева, средината е сонцето, а врвот е дрво, што значи дека сонцето изгрева.

Име на проектот : Nobolu, Име на дизајнерите : Shinn Asano, Име на клиентот : Shinn Asano Design Co., Ltd..

Nobolu Закачалка

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.