Списание за дизајн
Списание за дизајн
Чај Сет

Wavy

Чај Сет Инспирирана од травертинска тераса во природа, Wavy е сет од чај кој ќе ви донесе уникатно искуство со чај. Иновативните рачки се развиени за да се вклопат удобно во вашите раце. Вгнездувајќи ја чашата со дланките, ќе откриете дека таа се расплетува како вода лилјана и ве води до момент на спокојство.

Име на проектот : Wavy, Име на дизајнерите : Patricia Sheung Ying Wong, Име на клиентот : Patricia Wong.

Wavy Чај Сет

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.