Списание за дизајн
Списание за дизајн
Транспарентниот Тросед

Mäss

Транспарентниот Тросед Сакав да создадам модуларен тросед кој може да се трансформира во неколку посебни решенија за седење. Целиот мебел се состои од само две различни парчиња со иста форма за да се формираат најразлични решенија. Главната структура е иста странична форма на потпирачот на раката, но само подебела. Потпирачите за рака може да се свртат 180 степени за да се смени или продолжи главниот дел од мебелот.

Име на проектот : Mäss, Име на дизајнерите : Claudio Sibille, Име на клиентот : .

Mäss Транспарентниот Тросед

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.