Списание за дизајн
Списание за дизајн
Транспарентниот Тросед

Mäss

Транспарентниот Тросед Сакав да создадам модуларен тросед кој може да се трансформира во неколку посебни решенија за седење. Целиот мебел се состои од само две различни парчиња со иста форма за да се формираат најразлични решенија. Главната структура е иста странична форма на потпирачот на раката, но само подебела. Потпирачите за рака може да се свртат 180 степени за да се смени или продолжи главниот дел од мебелот.

Име на проектот : Mäss, Име на дизајнерите : Claudio Sibille, Име на клиентот : .

Mäss Транспарентниот Тросед

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн легенда на денот

Легендарните дизајнери и нивните наградувани дела.

Легендите за дизајн се исклучително познати дизајнери кои го прават нашиот свет подобро место со своите добри дизајни. Откријте ги легендарните дизајнери и нивните иновативни дизајни на производи, оригинални уметнички дела, креативна архитектура, извонредни модни дизајни и стратегии за дизајнирање. Уживајте и истражете ги оригиналните дизајнерски дела на наградуваните дизајнери, уметници, архитекти, иноватори и брендови ширум светот. Инспирирајте се од креативни дизајни.