Списание за дизајн
Списание за дизајн
Кафе Машина

Lavazza Idola

Кафе Машина Совршено решение за loversубителите на кафе кои бараат соодветно италијанско еспресо искуство дома. Кориснички интерфејс чувствителен на допир со акустични повратни информации има четири селекции и функција за зголемување на температурата која нуди прилагодено искуство за секој вкус или пригода. Машината означува вода што недостасува, целосен сад со капачиња или потребата за спуштање преку дополнителни осветлени икони и садот за капе може лесно да се прилагоди. Дизајнот со отворен дух, квалитетна површина и софистицирано детализирање е еволуција на воспоставениот форма на Лаваца.

Име на проектот : Lavazza Idola, Име на дизајнерите : Florian Seidl, Име на клиентот : Lavazza.

Lavazza Idola Кафе Машина

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.