Списание за дизајн
Списание за дизајн
Книжарницата

Chongqing Zhongshuge

Книжарницата Вклучувајќи го прекрасниот пејзаж Чонгкинг во книжарницата, дизајнерот создаде простор каде што посетителите може да се чувствуваат како во шармантниот Чонгкинг додека читаат. Вкупно има пет типа на област за читање, од кои секоја е како земја на чудата со карактеристични карактеристики. Книжарницата Чонгкинг ongонгшуџ им обезбеди на потрошувачите поубаво искуство што не се во можност да го стекнат преку купувањето преку Интернет.

Име на проектот : Chongqing Zhongshuge, Име на дизајнерите : Li Xiang, Име на клиентот : X+Living.

Chongqing Zhongshuge Книжарницата

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.