Списание за дизајн
Списание за дизајн
Чешми

Electra

Чешми Електра која нема посебна рачка ги привлекува сите заради својата елеганција и паметниот изглед е одлучувачко да биде уникатно за кујните. Повлечете го дигиталниот миксер за мијалник им овозможува на корисниците слобода на движење во кујните, додека ги нудат опциите на две различни функции на проток. На предната површина на електриката, електронска подлога ви овозможува пристап до сите функции, или ако спрејот е вграден во излезот или во раката со само врв на прстот, можете да го контролирате.

Име на проектот : Electra, Име на дизајнерите : E.C.A. Design Team, Име на клиентот : E.C.A - Valfsel Armatür Sanayi A.ş..

Electra Чешми

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн интервју на денот

Интервјуа со светски познати дизајнери.

Прочитајте ги најновите интервјуа и разговори за дизајн, креативност и иновации помеѓу дизајнерскиот новинар и светски познати дизајнери, уметници и архитекти. Погледнете ги најновите проекти за дизајн и наградуваните дизајни од познати дизајнери, уметници, архитекти и иноватори. Откријте нови сознанија за креативност, иновации, уметност, дизајн и архитектура. Дознајте за процесите на дизајнирање на одлични дизајнери.