Списание за дизајн
Списание за дизајн
Трпезариска Маса

Chromosome X

Трпезариска Маса Трпезариска маса дизајнирана да обезбеди седење за осум лица, кои комуницираат во аранжман со стрела. Врвот е апстрактен Х, изработен од две различни парчиња нагласени со длабока линија, додека истата апстрактна X се рефлектира на подот со основната структура. Белата структура е направена од три различни парчиња за лесно склопување и транспорт. Покрај тоа, контрастот на тиково дрво од горе и бело за основата беше избран за да го осветли долниот дел давајќи поголем акцент на неправилно обликуваниот врв, со што се обезбеди навестување за различна интеракција на корисниците.

Име на проектот : Chromosome X, Име на дизајнерите : Helen Brasinika, Име на клиентот : BllendDesignOffice.

Chromosome X Трпезариска Маса

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.