Списание за дизајн
Списание за дизајн
Трпезариска Маса

Chromosome X

Трпезариска Маса Трпезариска маса дизајнирана да обезбеди седење за осум лица, кои комуницираат во аранжман со стрела. Врвот е апстрактен Х, изработен од две различни парчиња нагласени со длабока линија, додека истата апстрактна X се рефлектира на подот со основната структура. Белата структура е направена од три различни парчиња за лесно склопување и транспорт. Покрај тоа, контрастот на тиково дрво од горе и бело за основата беше избран за да го осветли долниот дел давајќи поголем акцент на неправилно обликуваниот врв, со што се обезбеди навестување за различна интеракција на корисниците.

Име на проектот : Chromosome X, Име на дизајнерите : Helen Brasinika, Име на клиентот : BllendDesignOffice.

Chromosome X Трпезариска Маса

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајнер на денот

Најдобри светски дизајнери, уметници и архитекти.

Добриот дизајн заслужува големо признание. Секојдневно, задоволни сме да прикажеме неверојатни дизајнери кои создаваат оригинални и иновативни дизајни, неверојатна архитектура, стилска мода и креативни графики. Денес ви претставуваме еден од најголемите светски дизајнери. Изберете го наградуваниот портфолио на дизајн денес и добијте ја вашата дневна инспирација за дизајн.