Списание за дизајн
Списание за дизајн
Интеракција Табела

paintable

Интеракција Табела Бојата е мултифункционална табела за секого, може да биде обична маса, табела за цртање или музички инструмент. Можете да користите различни видови на бои за сликање на површината на масата за да создадете музика со вашите пријатели или семејства, а површината ќе го пренесе цртежот за да стане мелодија од сензорите во боја. Постојат два начина на цртање, креативно цртање и цртање музички белешки, децата можат да нацртаат сè што сакаат да создадат случајна музика или да го користат правилото што го дизајнираме за да пополниме боја на специфична позиција за да направиме расадник рима.

Име на проектот : paintable, Име на дизајнерите : Nien-Fu Chen, Име на клиентот : Högskolan för design och konsthantverk.

paintable Интеракција Табела

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.