Списание за дизајн
Списание за дизајн
Стол

Desire

Стол Desелбата е стол што има за цел да ја зголеми вашата страст и похот со нејзината мазна форма и мека боја. Не е за луѓе кои бараат релаксирано, тоа е стол за непослушен луѓе кои бараат задоволство за сите сетила. Оригиналната идеја беше инспирирана од обликот на солза, но за време на моделирањето беше искривена со цел да се добие оваа нежна и грациозна фигура, да се испровоцира чувство дека сакате да се допре, да се користи, да биде ваше сопственост.

Име на проектот : Desire, Име на дизајнерите : Vasil Velchev, Име на клиентот : MAGMA graphics.

Desire Стол

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.