Списание за дизајн
Списание за дизајн
Интерфејс За Миење Садови

Project Halo

Интерфејс За Миење Садови Ова е сосема нов концепт за интерфејс за мијалник. Moreе најдете многу полесно да се користи на овој екран на допир од многу копчиња или големо тркало. Willе ве натера да изберете чекор по чекор, но да не ве натера да размислувате толку многу. Ние сакаме да прикаже различна боја визуелизатор кога ќе изберете различна ткаенина и циклус, така што сега може да биде одлична работа за вашиот дом. Телефонот ќе ви биде оддалечен, ќе забележите и ќе известувате за тоа и ќе испраќате команда до вашиот мијалник преку Интернет.

Име на проектот : Project Halo, Име на дизајнерите : Juan Yi Zhang, Име на клиентот : eico design.

Project Halo Интерфејс За Миење Садови

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.