Списание за дизајн
Списание за дизајн
Конвертибилен Уред За Образование

Pupil 108

Конвертибилен Уред За Образование Ученик 108: Најприфатливиот уред за конвертирање на Windows 8 за образование. Нов интерфејс и целосно ново искуство во учењето. Ученик 108 ги разгледува светот на таблетите и лаптопите, префрлајќи се меѓу двајцата, за подобрен учинок во образованието. Виндоус 8 отвора нови можности за учење, дозволувајќи им на студентите да ја искористат целата предност на функцијата на екранот на допир и безброј апликации. Дел од решенијата за едукација на Intel®, Ученик 108 е најприфатливото и соодветно решение за училници низ целиот свет.

Име на проектот : Pupil 108, Име на дизајнерите : Jp Inspiring Knowledge, Име на клиентот : JP - inspiring knowledge.

Pupil 108 Конвертибилен Уред За Образование

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.