Списание за дизајн
Списание за дизајн
Далечински Управувач

STILETTO

Далечински Управувач RC Stiletto е далечински управувач кој работи со помош на гиро сензори. Дизајн придружници со елегантни детали за нови високи телевизори. Тенок облик на Стилето наликува на магичен стап. Неговите детали како долниот капак се обложени со мек на допир, а заоблената форма обезбедува удобно држач за корисникот. Козметичкиот дел на горниот центар на далечински управувач ги собира копчињата и создава фокусна точка за корисникот, Исто така, создава поле за прилагодување. Нивната корица дава повратни информации за ротацијата.

Име на проектот : STILETTO, Име на дизајнерите : Vestel ID Team, Име на клиентот : Vestel Electronics Co..

STILETTO Далечински Управувач

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.