Списание за дизајн
Списание за дизајн
Далечински Управувач

STILETTO

Далечински Управувач RC Stiletto е далечински управувач кој работи со помош на гиро сензори. Дизајн придружници со елегантни детали за нови високи телевизори. Тенок облик на Стилето наликува на магичен стап. Неговите детали како долниот капак се обложени со мек на допир, а заоблената форма обезбедува удобно држач за корисникот. Козметичкиот дел на горниот центар на далечински управувач ги собира копчињата и создава фокусна точка за корисникот, Исто така, создава поле за прилагодување. Нивната корица дава повратни информации за ротацијата.

Име на проектот : STILETTO, Име на дизајнерите : Vestel ID Team, Име на клиентот : Vestel Electronics Co..

STILETTO Далечински Управувач

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн тим на денот

Најголемите тимови за дизајн во светот.

Понекогаш ви треба многу голем тим на талентирани дизајнери за да дојдете до навистина одлични дизајни. Секојдневно, ние располагаме со различен тим за наградуван иновативен и креативен дизајн. Истражете и откријте оригинална и креативна архитектура, добар дизајн, мода, графички дизајн и проекти за дизајн стратегија од дизајнерски тимови ширум светот. Инспирирајте се од оригиналните дела на дизајнерите на големите мајстори.