Списание за дизајн
Списание за дизајн
Графика За Куќа За Одмор

SAKÀ

Графика За Куќа За Одмор Студиото PRIM PRIM создаде визуелен идентитет за куќа за гости SAKÀ, вклучувајќи: име и лого дизајн, графика за секоја просторија (дизајн на симболи, обрасци на тапети, дизајни за слики на wallидови, апликации за перници итн.), Дизајн на веб-страница, разгледници, значки, картички за имиња и покани. Секоја соба во куќа за гости SAKÀ претставува различна легенда поврзана со Друркинаки (туристички град во Литванија во која се наоѓа куќата) и околината. Секоја соба има свој симбол како клучен збор од легендата. Овие икони се појавуваат во графички ентериер и други предмети што го формираат неговиот визуелен идентитет.

Име на проектот : SAKÀ, Име на дизајнерите : Migle Vasiliauskaite Kotryna Zilinskiene, Име на клиентот : Design studio - PRIM PRIM (Client - vacation house SAKÀ ).

SAKÀ Графика За Куќа За Одмор

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.