Списание за дизајн
Списание за дизајн
Систем За Заштеда На Вода

Gris

Систем За Заштеда На Вода Намалувањето на водните ресурси е светски проблем деновиве. Лудо е што сè уште користиме вода за пиење за да го испираме тоалетот! Грис е неверојатно ефикасен систем за заштеда на вода кој може да ја собере целата вода што ја користите за време на тушот. Можете да ја користите оваа собрана сива вода за испирање на тоалетот, чистење на куќата и за одредени активности за перење. На овој начин можете да заштедите најмалку 72 литар вода / лице / ден во просечно домаќинство што значи најмалку 3,5 милијарди литри заштедена вода дневно во таква земја од 50 милиони живеалишта како Колумбија.

Име на проектот : Gris, Име на дизајнерите : Carlos Alberto Vasquez, Име на клиентот : IgenDesign.

Gris Систем За Заштеда На Вода

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.